מה כולל טיפול סיעודי? 

מטפלות לקשישים

לי ששמתם לב ההורים שלכם התבגרו מאוד? הם לא מסוגלים לעשות הרבה פעולות בכוחות עצמם ואתם מתחילים לדאוג? אם כך, ברור מדוע עכשיו זה הרגע הנכון להתחיל לחפש מטפלת מקצועית לקשישים. האמת היא, שיש הרבה מטפלות לקשישים שאליהן תוכלו לפנות ולכן ברור מדוע אתם מתלבטים איך בוחרים את המטפלת הכי טובה שיש. חשוב להבין שכאשר מנסים לענות גם על השאלה מה כולל הטיפול הסיעודי, זה למעשה יכול להשתנות בין אדם לאדם, בהתאם לצרכים שלו. מה שכן משותף בין כל סוגי הטיפולים הסיעודיים, זו למעשה העזרה שהקשיש מקבל. המטפלת לא רק תכין לו אוכל, אלא תעזור לו גם בכל הפעולות היומיומיות כמו התלבשות, מקלחת וכדומה. 

כך בוחרים מטפלת טובה בין הרבה מטפלות לקשישים

סביר להניח שאתם יוצאים מנקודת הנחה שלהורים שלכם מגיע לקבל את הטוב ביותר, ולכן נשאלת השאלה: איך בוחרים מטפלת אחת טובה לקשישים שתוכל ללוות את ההורים שלכם? האמת היא, שכאשר מדברים על מטפלות לקשישים צריך לבדוק כמה פרטים חשובים, כמו למשל: האם הן עובדות עם אישורים? האם הן עובדות דרך חברת סיעוד שמעסיקה אותן? והכי חשוב – האם ניתן לקבל אודותיהן המלצות חמות? מדובר על מישהי שתכניסו לבית של ההורים שלכם, היא תטפל בהם ואתם לא תהיו שם בכל דקה כדי לראות ולפקח על הדברים. לכן חשוב מאוד לבחור רק מטפלת מומלצת לקשישים, כי רק כך תוכלו להיות רגועים ולישון טוב בלילה. 

איך מממנים את העלויות? 

קשה לדבר על מטפלות לקשישים ולא להזכיר גם את העלויות, כי זה ברור שצריך להתמודד עם עלות רצינית ביותר בעניין הזה. החדשות הטובות הן שאם ההורים שלכם באמת קשישים וסיעודיים, כנראה שהם יקבלו עזרה מסוימת מהביטוח הלאומי. מבחינתכם זה אומר שהעלות תהיה יותר נמוכה, ולכן השלב הראשון יהיה להזמין את הביטוח הלאומי שיקבע כמה נקודות זכות יש להורים שלכם. בהתאם לכך תוכלו להבין כמה צריך להוסיף תשלום למטפלת וכך תוכלו לבחור את האישה הנכונה שתדאג להורים שלכם בשלב המורכב הזה של חייהם. 

 

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הרב כמוס עגיב
הרב כמוס עגיב זצ"ל נולד בבית משפחת עגיב שבטריפולי לוד בשנת התרע"ג 1913 בתור הבן הבכור למשפחה. הוריו- רבי...
קרא עוד »
נוב 16, 2020
מי נחשב לניצול שואה?
ניצול שואה הוא לאו דווקא מי שחי בתקופת מלחמת העולם השנייה, אלא כל יהודי שנפגע מזוועות הגרמנים ואין...
קרא עוד »
מאי 04, 2021
שרשרת עם אות
ראשי התיבות שלנו מייצגים חלק משמעותי ממי שאנחנו. בין אם זו אות בודדת שהיא האות הראשונה של שמינו או של...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022