7 טיפים שיעזרו לכם לשפר את מצבכם הכלכלי

7 טיפים שיעזרו לכם לשפר את מצבכם הכלכלי

 

  1. לא מוותרים על תכנון כלכלי נכון – כיוון שרובינו איננו מומחים בכל הקשור אל ניהול פיננסי, תמיד חשוב להיעזר בשירותיהם של מומחים בתחום ייעוץ לכלכלת המשפחה. נכון להיום, ניתן לשכור את שירותיו של יועץ פיננסי אשר יבנה עבורכם תכנית כלכלית בהתאם למטרות וליעדים אשר הוגדרו מראש. 
  2. תמיד יש לדאוג לביטחון בצורת חסכון – לא מוותרים על חיסכון וזאת על מנת להיות ערוכים לקראת העתיד. יש להחליט על סוג החיסכון בתבונה, כלומר בהתאמה מלאה למטרות שלכם. 
  3. לא  מוותרים על מה שמגיע לכם בעבודה – חשוב שתעסקו במקצוע אותו אתם אוהבים ושתדרשו את השכר הראוי לכישורים ולניסיון שלכם. הסכום אותו תקבלו מדי חודש ישפיע באופן משמעותי על כלכלת המשפחה שלכם. אם אתם סבורים ששכר התפקיד אותו אתם מבצעים שווה יותר מאשר מה שאתם מקבלים בהווה, קבעו שיחה עם המנהל למטרת העלאה או נסו לחפש את מזלכם במקום אחר.
  4. לא נשארים עם חובות אשראי– תמיד שלמו את חובות כרטיס האשראי שלכם כמה שיותר מהר. נסו לשלם בתשלום מזומן או לפרוס למעט תשלומים וזאת על מנת לא להישאר חייבים ולגרור חוב לאורך זמן. החלטה זו תשפיע במידה רבה על ההתנהלות הכלכלית שלכם מדי חודש. שלמו את היתרה כמה שיותר מהר.
  5. לא משלמים כפול על כפל ביטוחים– בדקו איזה ביטוחים יש ברשותכם, האם יש כפל ביטוחים והאם יש ביטוחים שאינם רלוונטיים לכם. רבים לא שמים לב וקונים פוליסות ביטוח כפולות במהלך הזמן, דבר אשר מוביל אותם לכך שהם משלמים יותר מדי עבור הביטוחים. 
  6. תמיד חושבים על הפנסיה- אם אתם שכירים וודאו שהמעסיק שלכם אכן מפריש לקופת הפנסיה שלכם את מה שהוא חייב על פי חוק. אם אתם עצמאיים, וודאו שהנכם מפרישים לעצמכם לפחות 5-10 אחוזים מסך ההכנסות השנתי.
  7. מיישמים את התכנית הכלכלית אחד לאחד – לא מדלגים על אף שלב מהתכנית הכלכלית להבנת המשמעות של כסף וזוגיות, שכן היצמדות לתקציב עליו הוחלט ולשאר הדברים שרשומים בתכנית הכלכלית שלכם תביא אתכם להשיג את אותן מטרות בהן אתם מעוניינים.