הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים

טיפול בהפרעת קשב וריכוז במבוגרים

המודעות לאבחון לקויות למידה החל אצלנו רק בשנים האחרונות ולכן היום נדמה שמדברים על זה יותר מאשר זה קיים באמת. האמת היא שמה שקורה היום הוא תיקון עוול שנגרם שנים לילדים ונוער שלא אובחנו בזמן על כל שלל הספקטרום של לקויות אלה, ולכן המודעות לכך חושפת עוד ועוד אנשים כאלה בגילים שונים. למרבה השמחה, אנחנו יכולים לתפוס הפרעות ולקויות אלה בזמן בגיל צעיר דרך מרכזי טיפול כמו מרכז תכלת המתמחים בשיטות אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז בכל גיל. אבל עדיין, עובר זמן עד שעולים על כך ומטפלים בשיטות שונות בלקויות אלה. בזמן זה ילדים צוברים בינתיים פגיעה בדימוי העצמי וקשיים חברתיים שונים שנובעים מההבדל בינם לבים ילדים אחרים ומחוסר היכולת שלהם להתמיד וללמוד את חומר הלימודים בכיתה.

טיפול נכון בהפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים

ככל שתופסים זאת מוקדם יותר כך אפשר לקלוט ולתקן כמה שיותר מהר ולמנוע נזקים. זוהי בדיוק הבעיה של תיקון הנזקים שנגרמו בגלל הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים והזמן הרב שחלף עד שהצליחו לתקן לפחות חלק מהנזק שנגרם. הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים מחמירות עם הזמן אם לא קלטו אותם נכון ולכן הפריעו למהלך החיים בכל תחום. זה פגע בהישגיות בלימודים ובהשגת תארים אקדמיים, זה פגע ביכולת להתמיד בעבודה ולהשתכר כראוי ואף למצות את מלוא יכולת ההשתכרות שלהם, וזה פוגע בתחום היחסים הבין אישיים ובעיקר במערכות יחסים במשפחה ועם בני זוג.

תיקון הפגיעה באיכות החיים

אנשים רבים שלא ידעו מהן השלכות הפרעות קשב וריכוז אצל מבוגרים לא הבינו שזה פגע גם באיכות החיים שלהם וביכולת שלהם להקים משפחה. זה קורה למי שלא מצא דרך להתמודד עם זה בעצמו אף מבלי להבין שזוהי הבעיה. טיפול בהפרעות קשב וריכוז הוא מורכב תמיד ואצל מבוגרים בפרט, אבל יש דרך לעזור להם להתמודד ולנסות לשקם חלק מהפינות ההרוסות של חייהם כדי שיוכלו לתקן ולבנות נכון וטוב יותר גם להבא. ברוב המקרים טיפול התנהגותי ולמידת הרגלי עבודה נכונים יכולים לסייע למבוגרים כאלה גם להשלים פערים בהשכלה וללמוד להתמיד בעבודה או לרתום את היכולות והתכונות המיוחדות שלהם למצוא בכל זאת את הדרך האינדיווידואלית שלהם, הפעם מבלי לכעוס על עצמם.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דוד קצב – מומחה בשיפוץ משאבות ביוב ומים
בכל בניין, למגורים או למשרדים ועסקים, יש משאבות ביוב ומים אשר אחראיות על שאיבת הביוב ועל הזרמת המים...
קרא עוד »
יול 22, 2020
מה עושים כששוכר לא מתפנה
להיות בעלים של נכס זה דבר נהדר! יש לכם נכס בבעלותכם שנותן לכם ביטחון וגם מספק הכנסה פסיבית וקבועה....
קרא עוד »
יול 08, 2021
טיסה פרטית – כמה אתם צפויים לשלם?
כאשר מנסים לבדוק את המחיר של טיסה פרטית, מגלים כי המחירים יכולים להשתנות בהתאם למשך הטיסה וסוג המטוס....
קרא עוד »
אוג 19, 2021