מידע חשוב לגבי אולטרסאונד שד

אולטרסאונד שד

הסטטיסטיקות המדאיגות לגבי סרטן שד – שפוגע באחת מכל 8 נשים, ויש מחקרים שטוענים שהשכיחות גבוהה אף יותר – מחייבים מעקב קבוע. אחד האמצעים הוא אולטרסאונד שד, וכדאי להבין באילו מקרים מתבצעת הבדיקה הזו ומה היא כוללת.

מתי נדרשת בדיקת אולטרסאונד לשד אחרי ממוגרפיה?

ההתוויה המקובלת לאיתור מוקדם של סרטן השד היא ביצוע ממוגרפיה. זוהי בדיקה המבוססת על קרני רנטגן ואשר מאפשרת לאתר גם גושים קטנים שלא ניתן להרגיש במישוש. בדיקת אולטרסאונד נדרשת כשהממוגרפיה העלתה ממצאים לא ברורים לגמרי. כך למשל ישנן ציסטות שבממוגרפיה עלולות להיראות כגוש, ואילו ה-US יודע להבחין בין ממצאים ממאירים לממצאים שפירים.

מקרים נוספים שבהם כדאי לבצע אולטרסאונד שד

אולטרסאונד שד היא תחליף לממוגרפיה אצל נשים צעירות. הכוונה היא לנשים בנות 30 ומטה אשר בבדיקה ידנית נמצא חשד לגוש. כמו כן תתבצע הבדיקה הזו אצל נשים בעלות מבנה שדם צפוף. הסיבה לכך היא שקרני הרנטגן לא מצליחות לחדור דרך רקמות צפופות ואילו גלי הקול, שעליהם מבוסס האולטרסאונד, כן מצליחים. מצב נוסף להמלצה על US הוא כשיש חשד לגידול בבית השחי.

אולטרסאונד במצבים ספציפיים

אחת השאלות הנפוצות לגבי אולטרסאונד שד היא האם ניתן לבצע בדיקה זו כשיש בחזה שתלים. התשובה היא חיובית, ולמעשה אף עדיף לעבור US מאשר ממוגרפיה. המלצה נוספת היא מעקב צמוד של רופא מומחה כדי לוודא שלא נגרם נזק, לא לשתלים ולא לחזה.

גם בזמן הריון ובמהלך הנקה בדיקת האולטרסאונד של השדיים בטוחה לחלוטין.

מהלך הבדיקה

בדיקת אולטרסאונד אינה פולשנית, וגם לא כרוכה בכאב. בהתאם אין צורך בהרדמה, ולכן גם לא בהיערכות מיוחדת לקראתה. הבדיקה אורכת עד חצי שעה, ומיד לאחריה ניתן לחזור לשגרת היום ללא שום מגבלות. עוד כדאי לדעת שבבדיקות US לא מעורבת קרינה שכן כאמור הן מבוססות על גלי קול.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שרשרת עם חריטה אישית, איך לרכוש נכון?
שרשראות עם חריטה אישית מהוות מתנה נהדרת לכל אירוע. בין אם זה יום הולדת מיוחד, חתונה או יום נישואין, אתה...
קרא עוד »
אפר 18, 2023
חומרים טבעיים לשיפור כוח הגברא
רבים הגברים בארץ ובעולם אשר רוצים לשפר את התפקוד המיני שלהם, תוך שהם רוצים לעלות את איכות החיים שלהם...
קרא עוד »
מאי 11, 2018
ירידה במשקל עם הרבלייף
הרבלייף היא חברה המציעה מוצרים ושירותים להרזיה. הרבלייף קיימת מאז 1980 ויש לה כיום למעלה מ-4 מיליון...
קרא עוד »
יונ 18, 2023