עורך דין תביעת דיבה

עורך דין תביעת דיבה

עורך דין תביעת דיבה

"הוצאת דיבה", "לשון הרע", "פגיעה בשם הטוב": כל אלה מושגים שלא תמיד קל להבין שכן עולם המפשט הינה מסובך, מלא פיתולים וחוקים. חוק לשון הרע והוצאת דיבה מתייחס לפגיעה בשם הטוב של אדם בדרך כלל, ומטרתו למנוע עוולות מוסריות בין בני אדם ולעיתים גם בין צרכנים לעסקים.

חוק לשון הרע והוצאת דיבה מטרתו להרתיע את הציבור מפני פרסום דברים כוזבים או הכפשות ברבים, בעיקר כאשר מדובר בהכפשות ציבוריות שאין להן יסוד או כאלה שפוגעות בשם הטוב או בחופש של אדם לחיות בעור של עצמו – כמו למשל הכפשות אודות נטייה מינית, אודות גזע או מוצא, מצב משפחתי וכולי.

מה זה הוצאת דיבה?

הוצאת דיבה היא בעצם מילה נרדפת ללשון הרע והיא נוגעת למקרים בהם נפגע אדם וניזוק בשל פגיעה בשמו הטוב, כמו למשל שאדם אחר פרסם פרסומים, מילים או תמונות וסרטונים שמטרתם להשפיל ולפגוע באחר וכולי. לעיתים מדובר בפגיעה בזדון אבל יש לא מעט מקרים בהם הפרסום לא נעשה במטרה לפגוע אלא לקדם מטרה אחרת – וכאן בית המשפט נכנס לעניין.

כיצד פועלים במקרה של תביעת דיבה?

אם אתם רוצים לתבוע אדם על הוצאת דיבה או שאתם נתבעים עקב הוצאת דיבה: חשוב לפנות לקבלת שירות של עורך דין תביעת דיבה. איש מקצוע זה מכיר את כל החוקים וה"צינורות" של בתי המשפט ויודע כיצד מתנהלים בסיטואציות כאלה. עורך דין תביעת דיבה ייעץ לכם ויעזור לכם להבין כיצד להתנהל בהגשת תביעה או בהתמודדות עם תביעה כזאת, כמו גם ייצג אתכם בבית המשפט בעת הצורך ואף יעזור בהגשת ערעור והתנהלות מול הערכאות המשפטיות, או בהשגת הסכם פשרה עם התובע או הנתבע. כך אפשר להתמודד טוב יותר עם כל מקרה של לשון הרע ותביעת דיבה.