ההורים מבוגרים ואתם מפחדים שיקרה להם משהו לבד בבית? מה עושים

ההורים האהובים שלכם כבר מבוגרים, ולמרות שהם מוגדרים כקשישים עצמאיים המסוגלים להתנהל בביתם באופן שגרתי – כמו לערוך קניות, לבשל, לנקות את הבית וכן פעולות שגרתיות יומיומיות נוספות, אתם עדיין לא רגועים וחוששים שמא יקרה להם משהו בזמן שיהיו לבד בבית. תוכלו להיות רגועים כי אינכם הילדים היחידים שחשים פחד במצבים כאלו, ולכן אחים ומשפחות רבות בוחרות לעשות כמה דברים כדי להסיר את החששות האלו: 

מתקינים מצלמה בבית

באמצעות צפייה בהורים בזמן אמת תוכלו להיות רגועים שהם בטוחים גם שאינכם נמצאים עימם, למרות שהתקנה וצפייה בהם באמצעות מצלמה עשויה להיות מאוד פולשנית ולכן לא נוחה עבור שני הצדדים.

מבקשים עזרה משכנים

אפשרות נוספת היא לגייס את השכנים הקרובים המתגוררים בסמוך לבית הוריכם, כמובן במידה ומדובר בשכנים שיש לכם ולהורים קשר טוב איתם ולא מפריע להם לקפוץ לבקר אותם מדי פעם. הבעיה בפתרון זה היא חוסר העקביות שעשויה להיות מצד השכנים, הם הרי לא חייבים לכם כלום.

עושים תורנויות ביקורים בין האחים

ילדים להורים מבוגרים נאלצים לבחור לעיתים גם באפשרות של קביעת תורנויות ביקור אצל ההורים המבוגרים, וכך בכל יום יש בן משפחה אחד שנמצא איתם במהלך מרבית שעות היום. החיסרון של פתרון זה הוא פגיעה מהותית בשגרה של כל בני המשפחה, בין אם מדובר על הפסד ימי עבודה הפסד שגרת החיים עם המשפחה הגרעינית שמחכה בבית וכו'.

רוכשים לחצני מצוקה

אפשרות זו היא למעשה כזו המציעה שלל פתרונות לצד אפס חסרונות, ולכן היא הבחירה של רוב הילדים המודאגים. מדובר על לחצני מצוקה הנמצאים בהישג יד בבית ההורים, כך שבמקרה וחלילה הם נופלים, נחבלים או נמצאים במצוקה כלשהי – תגיע העזרה המקצועית הנחוצה בכל זמן. מידע נוסף באתר https://www.natali.co.il