איך מתבצע ניתוח הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים?

ניתוח הרמת עפעפיים

לעפעפיים יש תפקיד חיוני מאוד והוא להגן על העיניים. בגלל המיקום שלהם, הם משפיעים גם על המראה שלנו, ולכן כשהם הופכים נפולים התוצאה עלולה להיות עוגמת נפש של ממש. הפתרון הוא ניתוח, ואחת האופציות היא הליך משולב – הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים גם יחד.

מהו הטיפול הנחוץ לעפעפיים העליונים?

בעפעפיים העליונים מתרחשת תופעה כמעט בלתי נמנעת החל מגיל מסוים: הרצועות שמחזיקות את רקמות העור העדינות נחלשות, ולכן העפעפיים נשמטים כלפי מטה. הנזק הוא גם אסתטי, בגלל שמראה נפול מייצר חזות מבוגרת מאוד, וגם תפקודי, מפני שבמקרים רבים שדה הראייה הופך למוגבל.

בחלק מהמקרים נלווית לכך גם חולשה של השרירים שמפעילים את העפעפיים העליונים. במקרה כזה הניתוח יהיה מעט מורכב יותר, ויכלול גם חיזוק של השרירים באמצעות קיצורם. ההליך הכירורגי מספק מענה גם למצב שבו עודף רקמות גורם למראה הלא מחמיא.

מהו הטיפול הנחוץ לעפעפיים התחתונים?

בעפעפיים התחתונים הבעיה שונה: הצטברות של שומן מתחת לעפעף מייצרת מראה נפוח וגם נפול. כדי להעלים את אותן "שקיות" שמתפתחות מתחת לעין, התיקון המתאים הוא שאיבת השומן. טיפול בעפעפיים העליונים הוא הזדמנות טובה לבצע את התיקון הנחוץ גם באלה התחתונים, ולכן במקרים רבים יתבצע ניתוח משולב – הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים.

כמה זמן נמשכת הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים?

ההליך הכירורגי בעפעפיים מתבצע דרך חתך בקפל של כל אחד מהעפעפיים העליונים, ועוד אחד בקפל של העפעף התחתון, בצמוד לקו הריסים. החתכים הזעירים מקנים לכירורג הפלסטי גישה לשומן שאותו רוצים לסלק, לרקמות העור העודפות שאותן כורתים, לשרירים שמחזקים ולרקמות שאותן מרימים. משך הניתוח נקבע בהתאם להיקף הדרוש, כשלרוב מדובר על שעה וחצי עד שעתיים.

הרמת עפעפיים עם הרמת גבות

לעיתים ההמלצה של כירורג פלסטי מנוסה תהיה על ניתוח נרחב עוד יותר: הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים וגם הרמת גבות. הסיבה לכך היא שהגבות משפיעות על המנח של העפעפיים העליונים, ואם גם הן צנחו, כדאי מאוד לתקן את המיקום שלהן מפני שאחרת האימפקט של הרמת העפעפיים לא יחזיק מעמד זמן רב. מאחר שממילא כבר מתבצע ניתוח, התוספת לעלות (גם מבחינה כספית וגם מבחינת משך הניתוח ומשך ההחלמה) נמוכה, ואילו התוספת לשינוי החיובי משמעותית.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מביאים ילדים למרות אבחון זרע דליל
ישנם לא מעט זוגות שמנסים להיכנס להריון ונתקלים לקשיים. אותם זוגות ניגשים לבירור שבמהלכו הם מבצעים...
קרא עוד »
יונ 24, 2021
סובלים מכאבי גב עליון? כל המידע שאתם צריכים
כאבי גב הם בעיה נפוצה. זה יכול להיות חריף או כרוני, והוא יכול לנוע בין קל לחמור. במאמר זה נבחן את...
קרא עוד »
נוב 14, 2022
ציפוי שיניים
בימים עברו, אנשים הסתובבו מחוסרי שיניים, עד היום ניתן לראות כאלה, במיוחד בגילאים המבוגרים שהזניחו את...
קרא עוד »
פבר 24, 2021