מתנות ליום המשפחה שיש בהם גם ערך של תרומה לקהילה

בשנים האחרונות, חל שינוי בהגדרה של יום האם והוא כיום נחשב ליום המשפחה. השינוי נבע מסיבות חברתיות ואחרות. יחד עם זאת, מקומות עבודה וכן ארגונים, עמותות ומקומות אחרים, עדיין נוהגים לתת מתנות ליום זה, בפרט עבור נשים אשר מציינות אותו כיום האם במתכונתו הישנה או כיום המשפחה. 

לצד הרצון להציע מתנות ייחודיות המתאימות ליום זה, מתנות אשר יכולות להתאים לצרכים שונים ומגוונים, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם מתנות ליום המשפחה לעובדים שיש להן ערך חברתי אמיתי, ערך שיכול לשרת את מי שמקבל את המתנה וגם להוות סוג של תרומה לקהילה כולה. 

צריך לומר, לא רק ביום המשפחה נהוג לתת מתנות שיש להן תרומה ייחודית לקהילה, גם בזמנים אחרים, מועדים ואירועים שונים. אך ביום המשפחה זה הרבה יותר מיוחד, ולו בגלל המסר שעומד מאחורי יום זה והעובדה שמדובר ביום בעל משמעות ייחודית. הרי יום זה לא דומה לשום יום אחר. 

איך בוחרים מתנה עם ערך חברתי?

בשביל למצוא מתנה עם ערך חברתי, אנחנו צריכים לבחון מה רוצים לקנות וכמובן למי, אך חשוב לא פחות לברר איזה ערך חברתי באמת יש למתנה, איך רכישת מתנה כזו או אחרת יכולה לתרום לקהילה. 

לדוגמא, אפשר למצוא בחנות נונה מתנות שעצם רכישתן יכולה לעזור לקהילה ולו מהסיבה שהן מיוצרות או נארזות על ידי אנשים עם מוגבלויות, אנשים שיש להם צרכים מיוחדים והם עובדים במפעלים מוגנים. מפעלים שנתמכים על ידי משרד הרווחה, ואם לא יהיה מי שיקנה מהם את המוצרים הם ייסגרו ואז לא תהיה לאותם אנשים עבודה. אפשר למצוא שם מארזים מיוחדים, פריטים ומוצרים שיכולים לשמש בתור מתנות כאלה ואחרות.