על החובה שבמינוי אפוטרופוס לחולה אלצהיימר

מינוי אפוטרופוס לחולה אלצהיימר

מינוי אפוטרופוס לחולה אלצהיימראלצהיימר היא מחלה לא פשוטה בלשון המעטה. המחלה פוגעת בצורה משמעותית מאוד ביכולת החשיבה התקינה של החולה ובכושר השיפוט שלו. מינוי אפוטרופוס לחולי אלצהיימר זה ללא ספק דבר חשוב מאוד.

מדוע חשוב למנות אפוטרופוס לחולה אלצהיימר?

כאמור, מחלת אלצהיימר היא מחלה קשה. מדובר על מחלה שגורמת לניוון התאים במוח בשל פגיעה במערכת העצבים. הסימפטום המרכזי ביותר במחלה זאת הוא הירידה של כל לוקה במחלה ביכולת הקוגניטיבית שלו. הירידה מתרחשת באופן הדרגתי ובד בבד, האדם שלוקה במחלה מאבד גם את יכולת ההתמצאות שלו, יכולת התנועה שלו, תפקודים מוטוריים שונים ועוד. השכיחות של המחלה המדוברת היא גבוהה באופן יחסי והיא נחשבת למחלה חשוכת מרפא. בשל ההתדרדרות ביכולת החשיבה ובתפקוד הקוגניטיבי של האדם הלוקה במחלה, בשלב מסוים הוא מאבד את היכולת להתנהל באופן עצמאי בחייו לרבות לקבל החלטות שונות בפן הכלכלי, הרפואי, המשפטי ועוד. לכן, חשוב מאוד לדאוג למינוי אפוטרופוס לחולה אלצהיימר שיחליט את כל ההחלטות החשובות הללו עבור אותו אדם, בצורה נכונה ואמיתית.

כיצד ממנים אפוטרופוס?

על פי החוק בית המשפט רשאי למנות אפוטרופוס לחולה אלצהיימר אשר ידוע כי הוא לא יכול לקבל את החלטותיו באופן עצמאי בהתאם למצבו. אם משפחתו של האדם מעוניינים למנות אפוטרופוס עליהם להגיש בקשה רלוונטית לבית המשפט לענייני משפחה הכוללת חוות דעת רפואית המעידה על מצבו הבריאותי של האדם. אם אין לאדם קרובי משפחה כלשהם או שהם אינם מעוניינים למנות לו אפוטרופוס בית המשפט יחליט לגבי האדם שישמש כאפוטרופוס. לא פעם ימונה אדם מטעם משפחתו הקרובה או הרחוקה של החולה לדוגמה עורך דין אפוטרופסות , אך ישנם מקרים שבהם בית המשפט יחליט על מינוי אדם שאיננו בן משפחה וזאת אם בני משפחתו אינם כשירים לעשות זאת או מסיבות אחרות.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מזגנים חדשים או מזגנים יד שניה?
מתלבטים האם להוציא את הכסף שלכם על קניה של מזגנים חדשים או מזגנים יד שניה? ההמלצה שלנו ברוב המקרים...
קרא עוד »
ספט 28, 2021
רוצים לקדם את העסק שלכם בצורה נרחבת – תליית שלט בגובה זה הפתרון
אחת השיטות העיקריות לקידום עסק היא היעזרות בשלטי פרסום כדי למשוך תשומת לב ולקוחות פוטנציאליים. ברגע...
קרא עוד »
ספט 29, 2021
טיפול סיעודי 24 שעות
המאמר באדיבות אלי מילר הבריאות היא הדבר הכי חשוב בחיים. אל ההבנה הזו מגיעים רק כאשר נתקלים במצב...
קרא עוד »
אוג 03, 2019