העסקת עובד זר – תכירו את החוק

העסקת עובד זר ללא אשרה זוהי עבירה מנהלית נפוצה במיוחד, אך אם בעבר המעסיקים היו נאלצים לשלם קנס בלבד, אז הרי שמאז שנת 2012 חל שינוי במדיניות של רשות האוכלוסין וההגירה, אשר הביא לכך שהמדינה נוקטת בהליך פלילי כנגד אותם מעסיקים שבוחרים להעסיק עובדים זרים ללא היתר.

כדי להעסיק עובד זר, יש לעמוד בתנאים ברורים שמציבים ברשות האוכלוסין וההגירה, אך במצב הקיים, יש מעסיקים רבים שבוחרים להתעצל ולוותר על הגשת הטפסים הרלוונטיים, וזאת בין היתר מתוך שאיפה לוותר על תשלום פנסיה וביטוח לאומי על העובדים הזרים, וכך לחסוך בהוצאות.

הימנעו מהגשת כתב אישום כנגדכם

אם אתם רוצים להיות בראש שקט בתור מעסיקים, יהיה כדאי לכם תמיד להקפיד לפעול לפי החוק ולעשות כל מה שנדרש על פי ההנחיות העדכניות של משרד האוכלוסין וההגירה. כך תוכלו להימנע מרישום פלילי ואף עונש פלילי שיכול במקרים מסוימים להביא לעונש של עובדות שירות או מאסר בפועל.

צריך להבין שבאותה מידה שלעובדים ישראלים יש זכויות, כך גם לעובדים זרים יש זכויות. הניסיון להתחמק ממימוש הזכויות שלהם בפועל עלול לעלות לכם ביוקר בסופו של דבר, והצעד החכם מצדכם יהיה פשוט לקבל עזרה של עורך דין שיוכל לעזור לכם לוודא שאתם עושים כל מה שצריך כנדרש על פי החוק.

תפסו את העובד הזר בעסק שלכם? פנו לעו״ד

במידה ואתם נאלצים להתמודד עם סיטואציה שבה תפסו את העובד הזר שלכם בעסק כשאתם מעסיקים אותו כשלא כדין, זה יהיה הכרחי שתפנו אל עורך דין בהקדם האפשרי, כך שתוכלו לקבל סיוע משפטי הולם בהקדם. במקרה של העסקת עובד זר זה יהיה הכרחי שתפנו אל עורך דין שישיג עבורכם את התוצאה המשפטית האופטימלית.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משיכת כספי פנסיה
בשנים האחרונות חלו מספר שינויים משמעותיים בתקנות הקשורות לקופות הגמל השונות. במאמר זה נתייחס לתנאי...
קרא עוד »
מרץ 06, 2017
פינוי פסולת בניין מחיר
אם אתם לקראת הפרויקט המיוחל של שיפוץ או עיצוב הבית מחדש, אתם צריכים לברר לגבי פינוי פסולת בניין...
קרא עוד »
פבר 25, 2020
הגדרת יעדים באימון כושר אישי
 החלטתם לשכור את שירותיו של מאמן כושר אישי ולהתחיל להתאמן ברצינות הפעם. כנראה שהחלטתם להיכנס לכושר...
קרא עוד »
מאי 09, 2017