כיצד כורכומין יכול לסייע במחלת הסרטן

כיצד כורכומין יכול לסייע במחלת הסרטן

בעבר הלא רחוק, כשאנשים היו חולים במחלות מסוימות, דוגמא סרטן, הם היו ממהרים ללכת אל בית חולים ולעבור טיפולים שונים. את כל מבטחם הם שמו בידי הרופאים והטיפול שהם העניקו להם. כיום, אנחנו יכולים לראות שינוי במגמה, שכן לא מעט מטופלים כבר אינם מסתמכים רק על הרפואה המודרנית, המערבית, אלא מחפשים דרכים נוספות כיצד להתמודד עם מחלות שונות, כולל מחלות קשות כמו סרטן. דוגמא טובה לכך, היא השימוש בכורכומין.

חומר הכורכומין נמצא בתוך תבלין הכורכום, מדובר בחומר חזק מאוד אשר במדינות מסוימות, בעיקר במזרח הרחוק, נהוג להשתמש בו במקרים רבים, החל ממקרים של פציעות ודלקות וכלה במקרים של מחלות קשות, כולל מחלות שמשפיעות על התפקוד הפנימי של הגוף.

במהלך השנים, כאמור, חולי סרטן רבים החלו להשתמש באלמנטים שונים, תבלינים וצמחים שנועדו להקל עליהם את הכאב וכן לחזק את המערכת החיסונית שלהם. בין היתר הם מצאו גם את הכורומין שחומר שיכול לעזור להם.

מדוע כורכומין יכול לעזור במחלת הסרטן?

ראשית, מדובר בחומר חזק מאוד שעובד בצורה טובה נגד דלקות, לשם כך השימוש העיקרי בו. הוא מסייע במקרים של מחלות במערכות העיכול, הלב כלי הדם ועוד. מה שכמובן מחזק את המערכת החיסונית ואת הגוף בכלל גם במקרה שיש סרטן.

שנית, הכורכומין הוא חומר שעוזר לפתח הגנות מיוחדות כנגד מנגנונים סרטניים ודלקתיים, הוא מפחית את רמת הסיכוי של פיתוח חומרים שיוצרים דלקות ויכולים לגרום לסרטן או להחרפתו. מחקרים מראים שמדובר בחומר יעיל במקרים של סרטן לימפומה, שחלות, עור, מעי הגס וכן גידולים שונים שעלולים לצמוח במוח. מדובר על חומר שנספג באופן מקסימאלי בגוף, ומלבד העובדה שהוא מונע התפתחות של גורמים סרטניים, הוא גם מפחית תופעות לוואי ומקל על כאבים באופן ניכר.

ההמלצה היא להשתמש בחומר זה כשמתחילים טיפולים כימותרפיים והקרנות. יש כמובן לקחת את המינון הנכון וכן רצוי לחפש אלמנטים נוספים שיכולים להקל, על מנת שהטיפול כולו יהיה שלם. נקודה חשובה נוספת שצריך לזכור, שימוש בחומר זה מקל ויכול להפחית את התפתחות הסרטן אך הוא לא מעלים אותו, על כן יש לצרוך את החומר לצד טיפולים אחרים ולא במקומם.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה כדאי להשתתף במחקרים בתחום הרפואה?
[caption id="attachment_300" align="aligncenter" width="640"] השתתפות במחקרים רפואיים עוזרת למציאת תרופות חדשות[/caption] למרות...
קרא עוד »
מרץ 15, 2017
איך לבדוק כשרות של תפילין ומזוזות
כמו כל חפץ שאנחנו משתמשים בו, גם תפילין ומזוזות עלולים להישחק ולהתבלות משימוש. בשונה מחפץ שמתבלה...
קרא עוד »
ספט 09, 2021
שימורים לכלבים
סוגי שימורים שימורים לכלבים תמצאו בטעמים שונים, החל מטעם ברווז, עוף ותפוחי אדמה וכלה בטעם דגים, בטטה...
קרא עוד »
ינו 01, 2020