איך בוחרים בית אבות ומה תהליך ההרשמה?

בית אבות סיעודי באזור כפר סבא

בית אבות סיעודי מספק לקשישים ולנזקקים אחרים מקום מגורים עם פיקוח רפואי צמוד. כל מוסד כזה מותאם מבחינה מושלמת לפעילותו ולצרכי השוהים בו. נשאלת השאלה איך בוחרים בית אבות ומה תהליך ההרשמה? השיקולים לבחירה הם איכות וסוג השירות, הניסיון, המיקום ועוד. כמובן שגם לתנאים הכספיים יש משקל.  הרצון הוא לבחור באחד המספק לשוהים בו מסגרת חיים תומכת ומכילה. באחד הדואג לכל הפעילויות הנדרשות לצורך ניהול חיים מלאים. המעניק זמן איכות, מפיג את הבדידות וגורם לתחושת ביטחון מרבית לדייר ובני המשפחה.

תנאי מחייה נאותים

בפועל, לכל דייר יש חדר בשיתוף עם דייר אחר הכולל מקלחת ושירותים צמודים. בנוסף, הוא יכול להשתמש בכל השטחים הציבוריים. כך בחדר האוכל, בחדרים ובחצרות המיועדים לפעילות חברתית. לצוות עצמו יש חדרי טיפול ומנהלה. הצוות הרפואי כולל רופאים גריאטריים, אחיות מעשיות, תזונאיות, עובדות סוציאליות, מרפאות בעיסוק ואנשי מקצוע אחרים בתחום הפארא רפואה. בחלקות הסיעודיות קיימת תשתית מתאימה הכוללת ציוד שינוע, הולכה וכדומה, וכן, אבזור שחלקו מתכלה לצרכים וטיפולים שונים. סדר היום עשיר בפעילות וכולל ארוחות, משחקי חברה, פגישה עם אומנים ומפעילים לפעילויות שונות, חוגים, הרצאות וכיוצא בזה. 

הרשמה

תהליך הקליטה מתחיל בפנייה ובביקור במקום המיועד. בשלב הבא מקבלים מידע על הנושא הכספי ואף מסכמים אותו. לאחר מכן, יהיה ביקור של נציגי בית האבות  אצל הלקוח המיועד לבדיקת התאמתו למקום מבחינת רפואית ואחרת. לבסוף כשהכל מתאים, הוא יעבור למחלקה הרגילה או למחלקה סיעודית בבית אבות. מומלץ לקבל ייעוץ פרטני ומידע מקיף ממומחים בעלי ידע עשיר וניסיון מצטבר בתחום. עצות מועילות הן לגבי קבלת סיוע ממשרד הבריאות או לשכת הרווחה המקומית, הדרכה בהכנות לקראת המעבר למוסד, כולל נפשית, ואחרות מועילות.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הדרך הבטוחה למניעת אבנים בכליות
אבנים בכליות אפשר למנוע במקרים רבים על ידי המלצות לשינוי באורח החיים כשזה הגורם להן. מכיוון שלא תמיד...
קרא עוד »
מרץ 11, 2021
גרביים מגניבים לא רק לילדים!
אנחנו מכירים את הגרביים המדוגמים והמצוירים המשמשים בעיקר ילדים קטנים. הם באמת הכתובת לגרביים...
קרא עוד »
דצמ 15, 2021
כל המידע על תפקידו של עורך דין לצוואה וירושה
דיני צוואות וירושות הינו אחד התחומים העדינים ביותר בהם מתעסק עורך דין. הם משלבים בתוכם ענייני משפחה...
קרא עוד »
נוב 23, 2020