מה חשוב לדעת על קרנות פנסיה

קרנות פנסיה

כל אדם אשר מפקיד חלק מכספו מדי חודש בחודש למסלול קרן פנסיה, מעוניין כי כספו יצבור עליו רווחים נאים עד שיגיע לגיל פרישה. לכן, כל אדם חייב לבצע השוואה בין קרנות הפנסיה השונות על מנת לבחור את קרן הפנסיה האידאלית עבורו מכל הבחינות.

כיצד תשוו את קרנות הפנסיה?

כאמור, קרן הפנסיה של האדם היא המקום שאליו האדם מפריש מכספו מדי חודש בחודשו על מנת שבגיל פרישה הוא יוכל להתקיים בכבוד. כיום ניתן למצוא מגוון של קרנות פנסיה (אתר Savey מציג מידע זה עבורכם), אשר מהם כל אדם צריך לבחור את הקרן הרלוונטית עבורו לצורך הפקדת כספו. בטרם תבחרו את הקרן הרלוונטית לכם, יש לבחון את התשואות של כל קרן וממה כל תשואה מורכבת.  כמו כן, כדאי לבחון איזה קרן מהוו סיכון כלשהו לכספכם ואיזה קרן לא מהווה לו סיכון בשום קנה מידה. כמו כן, אחד הפרמטרים שיש לתת עליהפ את הדעת בטרם תבחרו את קרן הפנסיה הרלוונטית לצורך הפקדת הכסף שלכם היא דמי הניהול על הקרן.

מה צריך לדעת על דמי ניהול של קרנות פנסיה

החברה אשר מנהלת את קרן הפנסיה גובה מהמפקידים בה דמי ניהול על הקרן בגובה אחוזים שונים. לכן, בטרם תבחרו את קרן הפנסיה הרלוונטית עבורכם, חשוב מאוד שתתוודעו אל דמי הניהול אשר גובה החברה. נמיתן להשוות כיום קרנות פנסיה באמצעות דרך קלה ונוחה על ידי  מערכת משוכללת של משרד האוצר. מערכת זו מאפשרת להשוות הן את קרנות הפנסיה השונות בהתאם לדמי הניהול שגובה כל קרן, הן בהתאם לתשואות הקרן והן בהתאם לפרמטרים נוספים. בסופו של דבר, חשוב מאוד לזכור שקרן הפנסיה שבה תבחרו להפקיד את כספי הפנסיה שלכם, היא קרן חשובה מאוד שמטרתה היא להבטיח לכם עתיד חסר דאגות כלכליות כאשר תגיעו לגיל פרישה. מכיוון שמדובר בכסף שלכם אתם חייבים לבחור בקרן אשר תרגישו שהכסף שלכם מספיק בטוח בה מכל הבחינות.

הפרשה לפנסיה היא דבר חשוב הן עבור עצמאיים והן עבור שכירים ולכן, חשוב מאוד לבחור בקרן פנסיה בעלת כל היתרונות האפשריים בתחום זה.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פינוי דירות נפטרים – כשאין מי שנשאר מאחור
הפרידה מאדם קרוב היא אולי הדבר הקשה ביותר בחיים ואין ספק כי היא משפיעה מאוד על חיינו. העניין הוא שבכדי...
קרא עוד »
אוק 09, 2018
הגורמים לנפיחות בבטן
בעבר, נפיחות של הבטן יוחסה לרוב למגוון סיבות, כולל חסימת מעיים או פציעה. עם זאת, עם התקדמות המדע...
קרא עוד »
נוב 15, 2022
פונדקאות וטיפולי פוריות בגיל השלישי
מבוגרים שמגיעים לגיל השלישי ומעוניינים להביא ילדים לאוויר העולם צריכים להכיר את האפשרויות שעומדות...
קרא עוד »
ינו 15, 2017