אירוע מוחי צד ימין – איך אנחנו יכולים לדעת שעברנו אירוע ומה עלינו לעשות

אחד המקרים הרפואיים הקשים ביותר שאנחנו יכולים לחוות, הוא אירוע מוחי. מדובר על אירוע שיכול להתרחש ללא סימן מוקדם ולהשפיע על חיינו בצורות שונות. כתוצאה מאירוע זה אנחנו נאבד את היכולת לתפקד ויהיה עלינו לקבל טיפול אשר בסופו נוכל אולי להשתקם ולחזור למהלך חיים סדיר. 

אחד מאירועי המוח השכיחים ביותר, הוא אירוע מוחי צד ימין. מדובר על אירוע אשר משפיע על היכולת שלנו לתפקד בחלק השמאלי של הגוף. זה נכון לגבי הפנים שלנו וזה נכון לגבי איברים אחרים שנמצאים בצד שמאל. 

הסימנים לאירוע מוחי צד ימין, הם חולשה ואפילו שיתוק של הפנים בצד שמאל, בפרט של השרירים בחלק זה, צניחה של עפעפיים עד כדי מצב בו העין נסגרת לגמרי, אנחנו יכולים לחוש חולשה של הפה בצד שמאל, דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בהזלת ריר באופן לא מכוון, קושי לבלוע ועוד. באופן טבעי גם היכולת שלנו לחשוב בצורה סדירה תיפגע. 

מה עושים במצב כזה?

ברגע שאנחנו חווים אירוע מוחי המשפיע על צד שמאל, יש להתפנות באופן מיידי לבית חולים, רצוי באמצעות אמבולנס ואם לא, אז באמצעות בן משפחה שיפנה אותנו בהקדם. שם אנחנו נעבור שורה של סריקות ובדיקות, על מנת לאבחן את מצבנו בשביל שנוכל לדעת מה בדיוק אנחנו חווים וכיצד אפשר לטפל במצב ומאוחר יותר לעבור שיקום מוחי

ככל שאנחנו נקבל טיפול בשלב מוקדם יותר, אז יהיה אפשרי לטפל במצב וכמובן להביא לידי עצירה של האירוע ושיפור המצב. חשוב לציין, זה יכול לקחת זמן עד שנוכל לחזור לתפקוד מלא אם בכלל. הכל תלוי בשאלה עד כמה האירוע חמור ועד כמה הוא השפיע על היכולת של המוח שלנו לתפקד.