שירותי סיעוד פרטיים – האם זה כדאי?

ככל שאנו מתבגרים, גם ההורים שלנו. אמנם ישנם בקשישים בריאים גם בגילאים המאוחרים מאוד, אולם ישנם גם כאלה שלו. במקרים רבים הם הופכים להיות סיעודיים, בין אן מדובר בהליך איטי, ולעיתים קיימת היתדרדרות מהירה. שירות סיעוד פרטיים – האם זה כדאי?

 

הקושי בטיפול בקשיש סיעודי

היציאה מן הבית קשה לכל אחד, על אחת כמה וכמה לקשישים המתגוררים שנים באותו הבית, הם התרגלו אליו, וכאן הם מרגישים מוגנים. למרות רגשותיהם שאין לזלזל בהן לרגע, לעיתים רבות הקשיש איננו יכול להמשיך להתגורר בביתן, זאת מכיוון שמצבו מוגדר כסיעודי.

 

צועדים לעתיד טוב יותר

סביר להניח שקובי המשפחה מתקשים לטפל בקשיש ויכולות להיות לכך סיבות רבות, למשל מרחק מגורים. בנוסף מדובר באנשים עסוקים להם משפחות, ולא תמיד הם יוכלו למצוא את הזמן לטפל ביקירם. אז מה עושים?

 

שירותי סיעוד פרטיים

סתוך בית האבות ישנן שתי מחלקות המיועדות לקשישים סיעודיים ולתשושי נפש. אם בחרתם במקום מומלץ, ההורה או קרוב המשפחה יקבל את הטיפול לו הוא זקוק ולאורך כל שעות היממה. בית אות סיעודי מעסיק אנשים מקצועיים, כמו רופאים מומחים בתחום הגריאטריה, עובדות סוציאליות, מרפאות בעיסוק, וכל מה שמדרש לקשיש בכדי לשפר את איכות חייו.

 

שירותי סיעוד פרטיים – האם זה כדאי?

אולי עד לא מזמן חשתם שאתם מרימים ידיים או פשוט לא מביהנים כיצג לסייע להורה הקשחש והביעודי. ובשל סיבות רבות אחרות, בהחלט כדאי להכניס את בקשיש הסיעודע לבית אבות בו החלקה מיוחד לאנשיחם במצב זה. הם יוכלו לקבל טיפולים שאינם יכולים לקבל בביתם, ליווי יומיומי, טיפולים כמו ריפוי בעיסוק, שילוב חברתי על מנת שלא יהיו בודדים, ויש כוד סיבות רבות אשר בגינן שירותי סיעוד פרטיים הם הכרחיים.

 

למידע נוסף – בית גיל פז המחלקה הסיעודית