כיצד לבלות זמן איכות בגיל השלישי?

זמן איכות בגיל השלישי

בעבר היינו רגילים לחשוב שבגיל השלישי, אנשים כבר לא מבלים. הגיל עושה את שלו, העייפות, התשישות, וכך את מרבית הזמן בני הגיל השלישי בילו עם בני המשפחה או לבדם בבית ובמקומות אחרים. 

המציאות כידוע השתנתה, וכיום יותר ויותר אנשים בגיל השלישי דווקא מגלים את החיים מחדש, הרבה פעמים הם עושים דברים שלא עשו כשהיו צעירים, יש כאלה שיאמרו, שזה הגיל הטוב ביותר. הרי הם לא צריכים לדאוג לילדים שלהם, הם לא חייבים שום דין וחשבון לאף אחד, הם לא צריכים לפרנס משפחה, ועל כן הם יכולים לבלות זמן איכות בצורות שונות.

מן הסתם, כל אחד בוחר כיצד לבלות את זמן האיכות שלו, בהתאם ליכולות שעומדות לרשותו, בין אם זה מבחינה כלכלית ובין אם זה מבחינות אחרות. השאלה היא, מה בוחרים לעשות, כיצד בוחרים לבלות בגיל השלישי באופן שישביע רצון, באופן שישאיר תחושה חיובית, טעם טוב וזיכרון נעים. 

כיצד אפשר לבלות בגיל השלישי

נסיעות לחו"ל – בין אם מדובר בנסיעות עם בן או בת זוג, בין אם מדובר בנסיעות לבד, עם בני משפחה, או אפילו עם חברים. יש לא מעט זוגות ואחרים שבוחרים לנסוע לחו"ל במסגרת טיולים מאורגנים עם קבוצות שונות של אנשים בני גילם. 

נסיעות בארץ – במהלך השנים נפתחו קבוצות וארגונים שמוציאות אנשים בני הגיל השלישי לטיולים ברחבי הארץ, כך לומדים להכיר מקומות חדשים, כך לומדים להכיר טוב יותר את ההיסטוריה וכן את הטבע בארץ ישראל. 

חוגים והרצאות – גם פה אנחנו יכולים לראות שינוי מאוד מעניין. יותר ויותר מקומות מציעים חוגים והרצאות לבני הגיל השלישי. החל מדברים שקשורים לאומנות, פוליטיקה, חברה, כלכלה ועוד. כל אחד יכול לבחור מה מעניין אותו ולהגיע. 

פעילויות ספורטיביות – אם בעבר היה נדמה שבני הגיל השלישי לא יכולים לבצע פעילויות ספורטיביות מסיבות גופניות, היום אנחנו יודעים שזה לא נכון, להיפך יש יותר ויותר אנשים שעושים פעילויות למבוגרים בגיל השלישי, פעילויות שונות ומגוונות. החל מפעילויות באופן עצמאי וכלה בפעילויות שכוללות גם תחרויות והשתתפות באירועים עם חבר'ה בני גילם או אפילו עם צעירים יותר. 

 

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפול בכאבים אקוטיים
לא מעט אנשים מתמודדים עם כאבים אקוטיים וכרוניים במקומות שונים בגוף, מדובר באנשים אשר כתוצאה מאותם...
קרא עוד »
מרץ 22, 2016
כמה זמן תוכל לתפקד בעזרת ספריי השהיה
מחקרים רבים מראים שרוב הגברים היו רוצים להאריך את משך הזמן שבו הם מקיימים יחסי מין וכך גם נשים. עם זאת,...
קרא עוד »
אפר 22, 2017
הגדרת יעדים באימון כושר אישי
 החלטתם לשכור את שירותיו של מאמן כושר אישי ולהתחיל להתאמן ברצינות הפעם. כנראה שהחלטתם להיכנס לכושר...
קרא עוד »
מאי 09, 2017