ממטרות

ממטרות משמשות לשמירה על בריאות צמחים ועצים על ידי השקייתם. הם משמשים גם למניעת שריפות, מניעת שחיקת קרקע ושליטה בהתפשטות עשבים שוטים.

לרוב מתקינים בגינה ממטרות לגינה להשקות צמחים ופרחים. ממטרות דשא מותקנים בדרך כלל בגינה להשקות דשא.

חשוב לוודא שהגינה שלכם מושקת היטב, לכן עליכם לדעת כיצד להקים ספרינקלר לדשא. אתה יכול להשתמש במדריך זה להקמת ממטרת דשא.

השימוש בממטרות

ניתן להשתמש בממטרות לגינה להשקות צמחים, פרחים ומדשאות. בדרך כלל הם עשויים מפלסטיק ואליהם מחובר צינור ארוך עם פייה בקצהו.

ממטרות דשא בדרך כלל זולות יותר מממטרות לגינה ולרוב נמצאות באזורי מגורים. יש להם צינורות קצרים ודפוס ריסוס קצר יותר.

ממטרות דשא הם ציוד נפוץ לשימוש בעלי בתים כאשר הם רוצים להשקות את הדשא שלהם. לרוב הם מחוברים לצינור גינה ויש להם זרבובית שניתן לכוון מנמוך לגבוה. ממטרות ניתן לרכוש בכל חנות כלי עבודה וגינון.

ממטרות לגינה משמשות בגינות, ערוגות וגינות ירק. הם מגיעים בצורות וגדלים שונים אך לרוב יש להם זרבובית מתכווננת שניתן לכוון מנמוך לגבוה.

תפקידו של הממטרה הוא בעיקר להשקות צמחים ופרחים על ידי התזת מים עליהם, מה שעוזר להם לגדול. התרסיס גם מרחיק חרקים על ידי הטביעתם ברטיבות.

ממטרות דשא: ממטרות דשא בדרך כלל מרססות מים על קטע דשא אחד בלבד בכל פעם, מה שהופך אותם ליעילים יותר מממטרות לגינה כשמדובר בהשקיית דשא, כגון דשא ברמודה וסנט אוגוסטין

ממטרות דשא הם מכשירים שניתן להתקין על מדשאה כדי להשקות את הדשא ולמנוע את התייבשותו.

ועוד מידע רלוונטי בנושא:

ישנם סוגים רבים של ספרינקלרים, אך הסוג הנפוץ ביותר הוא ספרינקלרים לדשא. הוא מיועד לשימוש על מדשאה ומשתמש בזרבובית קבועה המסתובבת סביב 360 מעלות כדי להתיז מים לכל הכיוונים. ממטר הדשא הראשון הומצא על ידי אדווין ג'יי יוסטון ב-1887.