הסיכונים בעובש בקירות שצריך להיות מודעים אליהם

הסיכונים בעובש בקירות שצריך להיות מודעים אליהם

חשיפה ממושכת לעובש מזיקה לבריאות. אם אתם מזהים נוכחות של פטריות עובש בבית או במקום העבודה – יש למהר לטפל בבעיה. סיכונים בעובש בקירות באים לידי ביטוי בהרבה יותר מפגיעה אסתטית. פטריות עובש בקירות גורמות לזיהומים בדרכי הנשימה, כאבי גרון ושיעול. העובש פוגם באיכות האוויר שאנחנו נושמים ומהווה סכנה בעיקר לתינוקות, קשישים ואנשים עם מערכת חיסונית חלשה. הנבגים של העובש מתפזרים באוויר וחודרים בקלות אל מערכת הנשימה. התגובה של מערכת החיסון לעובש היא נזלת, סינוסיטיס, אסטמה ודלקת עיניים. 

איך נפטרים מהעובש?

רטיבות מאפשרת את התפתחות העובש בקירות ובמקומות אחרים. אם חדר הרחצה שלכם אינו מאוורר הרטיבות בקירות תגרום להתפתחות של עובש. הפתרון לבעיה יכלול גם הסרה של העובש וגם טיפול בגורם לבעיית הרטיבות באמצעות ייבוש תת רצפתי עם מור שיקום נזקים. אם לא נדאג לפתור את הבעיה שגרמה לעובש הבעיה תחזור על עצמה גם אם נבצע ניקוי יסודי. 

הרבה יותר ממפגע אסתטי

כעת כאשר אנחנו יודעים שיש סיכונים בעובש בקירות התגובה שלנו לעובש תלווה בחרדה. ישנם מקרים רבים בהם החשש מפני העובש גורם להופעת תסמינים כמו כאבי ראש, עייפות, דלקות עיניים, קשיי נשימה ותחושה כללית לא טובה. סלקו במהרה את העובש באזור המחייה שלכם ותחסכו לעצמכם בעיות רפואיות ומתח נפשי. 

סימנים של עובש בקירות

  1. אדים שמצטברים על החלונות
  2. ענן שחור שיוצא מהמזגן עם כל הפעלה
  3. לחות על הקירות
  4. כתמים כהים שמתפשטים וגדלים
  5. ריח רע של טחב

אם אתם מבחינים באדים שמצטברים על החלונות או ברטיבות בקירות – יש לכם בבית סביבה פורייה להתפתחות של עובש. מהרו לטפל בבעיה באמצעות השכרת מייבש לחות ותצליחו למנוע מהעובש לפלוש לביתכם. אם אנכם בטוחים האם יש אצלכם בבית עובש בקירות במקומות נסתרים צרו קשר עם איש מקצוע.