אילו שירותים נותן עורך דין ייפוי כח מתמשך?

עורך דין צוואות

ייפוי כח מתמשך הוא מסמך המתאים לכל אדם שמעוניין לקבוע מראש מי יהיה אותו מיופה כח אשר יקבל עבורו החלטות בעתיד, כאשר הוא לא יוכל לקבל החלטות באופן עצמאי. היתרון של צעד זה הוא בכך שהפונה מחליט מראש מי יקבל החלטות בשמו בעתיד ואין צורך בפנייה לבית המשפט על מנת שיקבע זאת עבורו. נכון לישראל 2021, כל אדם מעל לגיל 18 יכול לחתום על מסמך ייפוי כח מתמשך.

חשוב לוודא – ייפוי כח מתמשך

  • עורך דין ייפוי כח מומסך – ראשית כל, תמיד חשוב לוודא שאותו עורך דין ייפוי כח מתמשך אליו פונים אכן עבר הכשרה בתחום ומוסמך לבצע עריכת ייפוי כח מתמשך.
  • הסבר – עורך הדין יסביר ללקוח מהו ייפוי כח מתמשך על כל היבטיו וזאת על מנת שהאדם שפנה אליו יהיה מודע לכל אותן נקודות חשובות בכל הקשור אל ייפוי כח זה.
  • עריכה – עורך הדין יסייע ללקוחותיו בעריכה משותפת של אותו ייפוי כח, כאשר העורך דין יחליט על הנוסח המשפטי המתאים ביותר והלקוח אכן יאשר שהמסמך משקף את כוונתו.

היתרונות של ייפוי כח מסוג זה רבים וביניהם העובדה שלא בית המשפט יחליט מי יהיה אחראי על קבלת ההחלטות אלא האדם הרשום בייפוי כח. בעת עריכת ייפוי כח מתמשך יש אפשרות להגיע להחלטה מהם ההיבטים שיאוזכרו בייפוי ( היבטים הרפואיים, היבט כלכלי, נכסים, עניינים אישיים בלבד והיבטים נוספים עליהם הוא מחליט בעת עריכת הייפוי כח). 

לסיכום, עורך דין ייפוי כח מספק שירותי ייעוץ, עריכה, ניסוח סופי של ייפוי הכוח, הגשה לאפוטרופוס, בדיקה של תקינות המסמך הסופי וכמובן שהוא מוודא שהמסמך אכן אושר והופקד. 

פרטים נוספים באתר: https://www.maorlevilaw.co.il/