מתי מתאים להשתמש בציפוי קומפוזיט לשיניים?

ציפוי שיניים

ציפוי קומפוזיט לשיניים הינו ציפוי שמתבצע באמצעות חומר מרוכז שמפיקים אותו משרף. החומר משמש הן לציפוי השיניים והן כחומר מילוי לשיניים. את החומר מדביקים ישירות על השן. השכבה שמיישמים אותה על השיניים הינה דקה מאוד – במרבית המקרים העובי הוא בין 0.2 מ"מ למילימטר אחד.

מקרים בהם מתאים להשתמש בקומפוזיט לשיניים

ציפוי קומפוזיט הוא ציפוי יעיל שיכול לענות על צורך במקרים רבים. במידה והחלק החיצוני של השיניים נפגע, במידה ונוצר סדק בשן או שצריך להשלים שן שנשברה, ציפוי קומפוזיט יכול להיות הפתרון הנכון. אם כי חשוב לזכור שברפואת שיניים יש אפשרויות שונות וחומרים מגוונים עבור המטרות השונות. ככלל כדאי להפקיד את ההתאמה בידיים אמונות של רופא שיניים מומחה ומנוסה. ההיכרות שלו עם החומרים כמו גם המפגשים עם שיניים של מטופלים במצבים שונים הם אלו שנותנים לו את המידע הנחוץ לשם קבלת החלטות נכונות.

אם כי תמיד צריך המטופל לדעת לקראת מה הוא הולך, ומהם החסרונות של הטיפול שמתבצע. ציפוי קומפוזיט מאפשר מצד אחד ציפוי מקומי באזור נדרש כמו כן ניתן לתקן אותו באופן מקומי בלי לבצע טיפול קולקטיבי על כל השיניים. אך מצד שני הציפוי קולט פיגמנטים ולכן הצבע שלו עלול להיפגם. זה אומר שאם ביצעו לכם ציפוי כזה יהיה צורך לבצע אחת לשנה פוליש כדי לשמור על צבע בוהק ונקי של השיניים המצופות.

לקבלת ייעוץ על ציפויי חרסינה בקרית מלאכי >>> 

המלצות מקצועיות בלבד

לקראת כל טיפול שיניים נחוץ לקבל המלצות מקצועיות והנחיות על ידי מטפל מוסמך. זאת כדי להתאים לפי מצב השיניים ונראות חלל הפה את הטיפול הנחוץ. זה שיענה על הצורך ויספק לכם גם בריאות וגם אסתטיקה. כי השיניים שלנו ממלאות תפקידים חשובים!