מה עדיף – להדביר לבד או עם מדביר?

מה עדיף - להדביר לבד או עם מדביר?

הדברה הוא נושא שיש לו היבטים שונים. תמיד נצא לדרך דווקא בגלל שפגשנו מקק או סבלנו מכל מזיק אחר. השאלה היא איך נפעל ומה נעשה כדי למנוע הישנות של מקרים כאלו גם הלאה. היות ויש כיום בסופרמרקטים מבחר נרחב של מוצרי הדברה יש לא מעט אנשים שבוחרים להדביר בכוחות עצמם מזיקים. יש להם חומר ייעודי נגש מקקים, אחר נגד נמלים והכל טוב ויפה. אך בכל זאת לעיתים נשאל את עצמנו מה עדיף – האם נכון יותר להדביר בעצמנו או שמא מוטב לפנות אל מדביר לשם השלמת הפעולה כיאות ולבצע הדברה נגד עש אחת ולתמיד.

מתי לבד?

נבין שיש הזדמנויות שבהחלט ניתן להתמודד לבד עם פעולת ההדברה. לדוגמה, כאשר מדובר על מזיק שלא קשה להתמודד מולו, או מזיק שרק התחיל לפלוש למבנה, אך טרם התרבה במידה רבה. במקרים פשוטים יחסית ניתן למצוא פתרון באמצעות חומרי הדברה ביתיים שיכולים להצליח למגר את המזיקים. תמיד אפשר לנסות ואולי גם להצליח. מה שחשוב זה לבחור חומרי הדברה מתאימים לפי אופיו של המזיק, כמו כן חובה לפעול בהתאם להנחיות על מנת למנוע נזקים פיסיים.

מתי עם מדביר?

אך יש מצבים בהם הדברה עצמית לא מוכיחה את עצמה. אם ניסיתם בעצמכם אבל המזיק חזר שוב כנראה שאתם צריכים מדביר. גם אם מדובר על מזיק שיש לו נוכחות גבוהה מאוד, לרוב לא תצליחו לחסל אותו בעצמכם כי הוא כבר קבע לעצמו קביעות בשטח. כמו כן יש מזיקים קשים יותר שלא מגיבים לאמצעי הדברה ביתיים, כמו במקרה של תולעים ברהיטי עץ. במקרים אלו חבל להפסיד זמן – נכון ליצור קשר עם מדביר מקצועי לשם חיסול המפגע וחזרה לשגרת חיים נעימה וחפה מכל מזיק ומפגע.