מי צריך בית אבות

מי צריך בית אבות

השאלה מי צריך בית אבות הינה שאלה הרת גורל שמעסיקה רבים מאתנו – בין אם אנו מתלבטים האם לעבור לגור בבית אבות, ובין אם אנו זקוקים לבית אבות להורינו המבוגרים. על מנת לאפשר מעט הכוונה, הכנו לכם רשימה של אנשים הצריכים בית אבות. בצורה זאת תוכלו להגיע להחלטה טובה יותר עבורכם.

אנשים בגיל השלישיבית אבות מתאים בראש ובראשונה לקשישים ולאנשים בגיל השלישי. היכולת לצאת מהבית הישן, בו לעיתים ישנה בדידות רב, אל מקום פעיל, חברתי ומוגן, היא יכולת נהדרת, והיא מתאימה גם למי שבריא בנפשו ובגופו, ופשוט רוצה לחיות חיים פעילים ומעניינים יותר. כיום יותר ויותר אנשים רוצים לעבור לגור בבית אבות, וזאת משום שתחום בתי האבות התחדש מאד בשנים האחרונות והוא נחשב שדרוג לאנשים רבים.

מי צריך בית אבות

אנשים הדורשים שיקום – בתי אבות מתאימים גם לאנשים מבוגרים בתהליכי שיקום. בית האבות המכיל שירותי מרפאה, אחיות ורופא, מסייע בשיקום של קשישים עם בעיות רבות, פיזיות ונפשיות, ולכן מעבר או אפילו שהייה זמנית בבית אבות תתאים מאד למי שזקוק לשיקום מסוג זה.

אנשים תשושי נפש – תשושי נפש הם אנשים שסובלים מירידה קוגניטיבית בזיכרון. מבוגרים רבים בארץ ובעולם, חשים כי זיכרונם התדרדר, והם מגיעים למצבים בהם הם אינם זוכרים את היום הנוכחי את השעה ואפילו את המיקום בו הם נמצאים. לשם כך, למרות התפקוד הפיזי הטוב ברוב המקרים, חשוב לשקול את האופציה של מעבר לבית אבות, שם יכולים לתת מענה טיפולי וטוב יותר לתשושי הנפש. בבית האבות יאפשרו ארוחות בזמן (תשושי נפש שוכחים לעיתים לאכול), טיפול רפואי, תרגול הזיכרון, פעילויות חברתיות ועוד.

אנשים סיעודיים – קשישים רבים הינם בעלי מצב פיזי ירוד ביותר שהופך אותם למטופלים סיעודיים. לעיתים רבות נשכרים אנשי מקצוע ומטפלים לטפל בקשיש בביתו, אך רבים מעדיפים את האופציה של חידוש מקום המגורים לבית אבות, שם מקבלים הדיירים טיפול סיעודי המעורב על שלל פעילויות משקמות ואפילו מצילות חיים. הפגת השעמום והסחת הדעת באמצעות פעילות – חשובה ביותר אצל מבוגרים סיעודיים

בחרו את בית האבות המתאים לכם ביותר

לסיכום נאמר כי על מנת לאפשר איכות חיים טובה יותר – חשוב לבחור את בית האבות המתאים ביותר. היכנסו לאתר המרכז את בתי האבות לפי קטגוריות, ובחרו את המקום בטוב ביותר באמצעות מפגשים עם העובדים, ביקורים במקום, והמלצות.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תוספי מזון שכדאי להכיר
אם אתם רוצים לשפר את התזונה שלכם, את החיוניות של הגוף כמו גם כדי להיות נמרצים וחזקים יותר -  חשוב שתדעו...
קרא עוד »
ספט 26, 2018
תובנות לתכנון הפרישה מהעבודה
תכנון פרישה הוא היבט קריטי בניהול פיננסי הדורש שיקול דעת וראיית הנולד כדי להבטיח עתיד נוח ובטוח. בתור...
קרא עוד »
מרץ 19, 2024
משחקים שמדליקים זוגות
מהם משחקים שמדליקים זוגות? מה מרגש גברים ונשים? ואיך מגוונים את חיי המין? אם אתם זוג בתחילת דרכו או...
קרא עוד »
יול 05, 2023