למה חשוב לצרוך ויטמינים?

למה חשוב לצרוך ויטמינים?

בגופנו מתנהלים תהליכים רבים. עיכול וחילוף חומרים, נשימה ועוד. כל תהליך מתנהל בצורה מופלאה. אך במידה וחסר בגופנו מרכיב חשוב הוא עלול לפגוע בתהליכים ולכן גם בבריאות שלנו. ואכן, כאשר אדם מגיע לחסר בוויטמין מסוים הגוף שלו מתחיל לאותת על כך. זה עשוי להיות צינון או חולשה, עייפות או כל בעיית בריאות אחרת.

תזונה עשירה שכוללת את כל אבות המזון

ההמלצה היא לספק לגוף תזונה עשירה ומגוונת מאוד, כך שהגוף יקבל את מקסימום הוויטמינים ממקור טבעי. כאשר אוכלים עופות ודגים, פירות וירקות ומוצרי חלב הגוף מקבל את הוויטמינים ואת יתר המרכיבים הנחוצים. אבל כאשר אדם אינו מצליח להקפיד על תזונה מאוזנת, כאשר אדם מנהל אורח חיים צמחוני או טבעוני הוא לא מקבל את כל מה שהגוף שלו צריך. במצבים כאלו חשוב מאוד לצרוך ויטמינים. ויטמין או תוספי התזונה אותם יצרוך האדם ימלאו את החסר ויספקו לגופו את כל מה שחשוב לו לקבל.

המלצות רפואיות

בכל מקרה חשוב לזכור כי נטילת תוספי תזונה תיעשה לאחר קבלת המלצה מגורם רפואי. וזאת מחמת הסיבה שהוויטמין שאתם נוטלים צריך להתאים לצורך ולגוף. וצריכה של ויטמין שאינו מתאים לכם עלול לגרום לנזקים.

מקרים מיוחדים

יש מקרים מיוחדים בהם יש המלצה גורפת לנטילת תוספי תזונה וויטמינים מסוימים כמו ויטמין B12. לדוגמה, תינוק עד גיל שנה צריך לקבל ויטמין D. מדובר על המלצה שנועדה למנוע רככת ולאפשר התפתחות תקינה של העצמות בשלב משמעותי זה של החיים. כמו כן נשים הרות ומניקות זקוקות לכמות גדולה של ויטמינים בהתאם למצב המיוחד של גופן, ולכן לרוב יומלץ על נטילת מולטי ויטמין מתאים אשר מכיל בתוכו את כל הוויטמינים הנחוצים לגופן.

לבריאות תקינה ולהרגשה כללית טובה

מחקרים מעלים כי לוויטמינים יש השפעה מכרעת על הבריאות ועל ההרגשה שלנו. חסר בוויטמין עלול לפגוע במצב רוח, בבריאות, במערכת החיסונית ועוד. במקום לחכות לנזקים שיגיעו מומלץ לבדוק אילו ויטמינים חסרים וליטול אותם. נטילת הוויטמינים תחזק את הבריאות שלנו ותעזור לגוף שלנו לבצע את מכלול הפעולות והתהליכים.