טיפים לבחירת בית אבות

בית אבות בפתח תקווה

טיפים לבחירת בית אבות ניתן למצוא כמעט בכל מאמר שעוסק בגיל השלישי. בסופו של דבר, אם רוצים בכך או לא, הזמן חולף ואנחנו מזדקנים. בשלב מסוים, ההורים שלנו מתקשים לבצע משימות יום – יומיות פשוטות, הם מתקשים לצאת בצורה עצמאית מהבית וקשה להם לתפקד. זה בדיוק הזמן להתחיל לחפש בית אבות בפתח תקווה או בסמוך למקום המגורים, מקום מקצועי ואיכותי, שיוכל להעניק להורים שלנו את התמיכה והסיוע שהם זקוקים להם. חשוב כמובן להתאים את בית האבות לצרכים המיוחדים של הורינו. ישנם קשישים עצמאיים, שזקוקים בעיקר לחברה טובה ומידי פעם לסיוע רפואי. קשישים אלו זקוקים לבית אבות שייתן את הדגש על סדר יום מגוון, חוגים ופעילויות מעניינות וכמובן אווירה נוחה וחדרים מטופחים. מצד שני, ישנם קשישים סיעודיים שזקוקים לבית אבות שמתמחה בכך. קשישים אלו זקוקים לטיפול אישי בהתאם לצרכים ולבעיות שלהם. ישנם בתי אבות שמספקים מענה לקשישים שבדיוק עברו ניתוח או מחלימים ממחלה קשה, והם זקוקים למקום חם ותומך לצורך ההבראה.בית אבות בפתח תקווה

טיפים לבחירת בית אבות – לגזור ולשמור

כאמור, השלב הראשוני הוא לבחון האם בית האבות מתאים לצרכים של הקשיש והאם הוא יוכל לספק את המענה המתאים ביותר עבורו. חשוב לזכור כי בסופו של דבר, אחד הצרכים החשובים ביותר של רוב הקשישים, הוא הצורך בחברה. רוב הקשישים מרגישים בודדים, ולכן חשוב לבחור בבית אבות שיעניק להם את המסגרת המתאימה ביותר, שתסייע להם לרכוש חברים חדשים וליהנות מחיי חברה עשירים יותר. כדאי לבדוק כבר מההתחלה אילו חוגים ואילו פעילויות בית האבות מציע, מהי הרמה של המדריכים והמנחים השונים והאם מדובר על פעילויות שיכולות לעורר עניין עבור ההורה שלכם. בנוסף, כדאי לבדוק אם בית האבות מספק שירותים שונים, כגון שירותי ניקיון יומיים בחדרים, שירותים סוציאליים שונים, בדיקות וטיפולים עקביים של רופא שיניים, בדיקות ראיה ושמיעה שוטפות וכדומה. בית אבות ברמה גבוהה ידאג לשיעורי התעמלות יומיים, טיפולי פיזיותרפיה לפי הצורך, שירותי דיאטניות וכדומה.

לסיכום, ניתן למצוא לא מעט טיפים לבחירת בית אבות, אך בסופו של דבר הטיפ החשוב ביותר הוא להגיע למקום, להתרשם מהאווירה ששוררת בו ולבחון המלצות של דיירים קיימים.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מקלחונים לאמבטיה – מידע כללי ויתרונות בשימוש
מקלחות בחדר האמבטיה הן דרך לשטוף את הגוף והנפש. הם משמשים גברים ונשים כאחד כדי לשטוף את הזיעה, הלכלוך,...
קרא עוד »
אוג 30, 2022
איך לבחור שולחן קפה לסלון?
הסלון הוא המקום לנוח, להתרענן ולצבור כוחות ליום הבא. הוא גם מקום לנהל שיחות מרתקות עם אורחים, אחים, בן...
קרא עוד »
נוב 02, 2020
צו ירושה – כל מה שצריך לדעת
במקרה שבו אדם שנפטר לא ניסח צוואה בעודו בחיים, על היורשים יהיה להוציא צו ירושה הקובע את אופן חלוקת...
קרא עוד »
מרץ 05, 2017