טיפול במבנים מסוכנים – למי צריך לפנות?

טיפול במבנים מסוכנים - למי צריך לפנות?

ישנם מקרים רבים אשר בהם מבנים מסוימים הופכים למסוכנים והם מוגדרים ככאלה. מבנה המוגדר כמבנה מסוכן הינו מבננה אשר מכיל פגמים שונים וחשוב לדעת כי אין להקל ראש בכל מה שקשור בטיפול במבנים הללו. לא משנה אם מדובר במבנה הסובל מבעיות פנימיות או כזה אשר המפגעים שלו הם חיצוניים מבנה. בכל מקרה, פגם המסכן את המבנה הינו פגם שאין להתעלם בו. ההתעלמות עלולה לגרור את ההידרדרות של המצב וכתוצאה מכך לגרום לבעיות חמורות ביותר.

מי מגדיר את המבנה כמבנה מסוכן?

הסמכות שיכולה לעמוד מאחורי ההגדרה למבנה מסוכן כמו גם הסמכות שמגדירה מבנים כמבנים מסוכנים לציבור או לדיירי הבניין שייכת באופן עקרוני לכל רשות מקומית. בין אם זו עירייה, בין אם זו מועצה מקומית ובין אם מדובר במועצה אזורית.

למעשה הן הרשויות שאמורות גם לבצע טיפול במבנה מסוכן ולתקן או לשפץ את הבעיה במבנה.

אל מי פונים כאשר ישנה בעיה במבנה?

בעיות מבניות אלו הן בעיות אל קלות ולא פשוטות ועל מנת לטפל בהן בצורה הנכונה, חשוב לפנות אל חברה אמינה, אל חברה מקצועית, אל חברה שתוכל לתת את המענה המדויק והנכון לכל בעיה.

גם אם מדובר בנפילת אריחים בבית וגם אם מודבר בחיזוק העמודים של המבנה. כך גם הנושא של טיפול ותחזוקה של מקלטים או אפילו טיפול בנזקים אשר אלו נגרמו בעקבות קורוזיה וחלודה.

לא תמיד נראה כי מדובר בתקלות המסכנות בסכנה של ממש את הדיירים או את עוברי האורח. אך בעזרת אנשי מקצוע אפשר יהיה לאתר את מקורות התקלה אשר לא פעם אלו נגרמים בעקבות פגיעות פנימיות שהן חמורות מאוד במבנה.

חברה שעובדת מול הרשויות

כבר כתבנו לעיל כי הכתובת לטיפול בבעיות מבניות אלו הן הרשויות המקומיות או העיריות השונות. כאן חשוב כי נציין כי חברות אחזקת מבנים אשר מציעות את שיפוץ או את חיזוק המבנים אמורים כולם לעבוד מול הרשויות ובתיאום מלא יחד אתם. העבדה חייבת להתנהל כמובן על ידי מהנדסים מומחים אשר אלו יכולות לתת את המענה האיכותי והמושלם.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי כדאי לבצע בדיקת הר הביטוח?
אם אתם חושבים לבצע בדיקת הר הביטוח, עליכם לקחת בחשבון כי יהיה כדאי לכם לעשות זאת בהקדם האפשרי וזאת על...
קרא עוד »
אפר 11, 2021
מעקה למרפסת שמש
כל אדם אשר מתגורר בבית בעל מרפסת שמש, אוהב לשהות במרפסת בכל שעה שבה מזג האוויר נוח ונעים לשהייה. אולם,...
קרא עוד »
אוק 18, 2017
דיפנד – כל מה שצריך לדעת 
דיפנד הוא מותג פופולרי של חיתולים חד פעמיים. הם נמצאים בשוק מאז 1949 והם מציעים פתרונות ידידותיים...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022