הסכמי ממון עם עורך דין: 5 עובדות שלא ידעתם

בני זוג רבים ניגשים לנישואין מתוך אהבה גדולה ואמונה שיהיו יחד לנצח. עם זאת, המציאות טופחת לעתים על פניהם, וקשרים זוגיים עלולים להסתיים גם בגירושין. במקרים אלו, עולה השאלה כיצד יחולקו הרכוש והחובות שצברו בני הזוג במהלך חייהם המשותפים.

כאן נכנסים לתמונה הסכמי הממון. הסכמים אלו מאפשרים לבני זוג לקבוע מראש כיצד יחולקו רכושם וחובותיהם במקרה של פרידה או פטירה. הסכמי ממון הם כלי משפטי חשוב שיכול למנוע סכסוכים משפטיים יקרים וממושכים בעתיד, ולוודא שחלוקת הרכוש תהיה הוגנת ותואמת את רצונם של שני הצדדים.

למרות חשיבותם הרבה, עדיין קיימות לא מעט עובדות שרוב הציבור לא מודע להן לגבי הסכמי ממון. חוסר ידע זה עלול להוביל לכך שבני זוג יחתמו על הסכם שאינו מיטבי עבורם, או לא יערכו הסכם כלל, ויסתכנו בכך שבית המשפט יחליט עבורם כיצד יחולק רכושם במקרה של פרידה.

1. ניתן לערוך הסכם ממון בכל עת:

רבים סבורים בטעות כי הסכם ממון ניתן לערוך רק לפני הנישואין. בפועל, ניתן לערוך הסכם גם לאחר החתונה, ואפילו זוגות ידועים בציבור יכולים לחתום על הסכם חיים משותפים הדומה במהותו להסכם ממון.

2. אישור בית משפט או נוטריון:

הסכם ממון תקף משפטית רק לאחר שאושר על ידי בית משפט לענייני משפחה או נוטריון.

3. עורך דין מומחה:

גיבוש הסכם ממון הוא תהליך מורכב הדורש הבנה מעמיקה של דיני המשפחה. מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה בתחום כמו מצוות משרד עורכי דין יוסי הרשקוביץ ושות' על מנת לוודא שההסכם יגן על זכויותיכם בצורה מיטבית.

4. לא רק חלוקת רכוש:

הסכם ממון יכול להתייחס למגוון רחב של נושאים, לרבות מזונות, משמורת ילדים, חובות עתידיים ועוד.

5. ביטול הסכם:

במקרים מסוימים ניתן לבטל הסכם ממון, אך הדבר כרוך בהוכחת עילה משפטית מוצדקת.

לסיכום, הסכמי ממון הם כלי משפטי חשוב ומומלץ לכל זוג העומד להינשא או כבר נשוי. חשוב לפנות לעורך דין מנוסה בתחום דיני המשפחה על מנת לקבל ייעוץ משפטי מקצועי וליווי בתהליך עריכת ההסכם. עורך דין מומחה יוכל לסייע לכם לגבש הסכם ממון שיגן על זכויותיכם בצורה מיטבית ויתאים לצרכים האישיים שלכם.

זכרו, הסכם ממון – עו"ד יוסי הרשקוביץ הוא לא ביטוי לחוסר אמון בבן/בת הזוג, אלא כלי להסדרת היחסים הכספיים ביניכם בצורה ברורה, הוגנת ושקופה. אל תתלבטו – פנו עוד היום לעורך דין והבטיחו את עתידכם הכלכלי.tunesharemore_vert

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתיחת היתרונות הנסתרים של תה מיוחד באירוח
הכללת תה מיוחד בהיצע המסעדות והמלונות אינו רק עניין של הרחבת תפריט משקאות, אלא מהלך אסטרטגי שיכול...
קרא עוד »
פבר 11, 2024
לוכד נחשים, גם בחורף?
בארצנו קיימים 41 מינים של נחשים, ישנם נחשים מסוכנים וישנם גם כאלו שאינם מהווים כלל סיכון לבני...
קרא עוד »
ינו 21, 2020
משרדים בפארק המדע
לא מעט אנשים המחפשים אחר משרדים להשכרה מבינים כי אחד הדברים החשובים במשרד הוא המיקום שלו. מי שיש לו...
קרא עוד »
ינו 10, 2018