איך להעסיק את ההורים המבוגרים במהלך ההסגר?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי,

טיפול קוגניטיבי התנהגותי,

נגיף קורונה שהגיע לעולם במפתיע, גרם ללא מעט שינויים בלוח הזמנים היום יומי. בשל התפרצות הנגיף בישראל, לא מעט מבוגרים נמצאים בהסגר לבדם, ולו כי הם מצויים בקבוצת סיכון, ועל כן יש להימנע מלבקר אותם. זה בהחלט לא נעים להשאיר את ההורים המבוגרים בבית לבדם, אבל מה אפשר לעשות? הנה כמה רעיונות:

היו ערים למצבם הרפואי

מלבד תסמיני הקורונה שעשויים להתפתח בקרב מבוגרים, מה שמצריך לעדכן את הגורמים הרפואיים השונים ולטפל במיידיות, עשויים להתפתח גם תסמינים נפשיים, לרבות חרדות או התקפי חרדה. במקרה בו אחד ההורים סובל מחרדות לעיתים קרובות, כדאי לשקול טיפולים נפשיים מסוימים. למשל עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ניתן להגיע לתוצאות.

שיחות וידאו עם הילדים והנכדים

חשוב לקיים מידי יום שיחות וידאו עם הילדים, ולו כדי להעניק לסבים ולסבתות כמה רגעים של נחת במהלך היום. כמו כן, אם אין באפשרותכם לבצע שיחות וידאו (בגלל היעדר ידע בטכנולוגיה או היעדר מכשור מתאים), חשוב להתקשר מידי יום, לשוחח, לשאול לשלומם ולאפשר לילדים לדבר איתם.

פעילויות יצירה למבוגרים

עבודות יצירה הן אידיאליות לא רק לילדים אלא גם למבוגרים, ולו כי הן עשויות לסייע להם להפיג את השעמום ואף תורמות לכישוריהם המוטוריים. תוכלו לבצע רכישה אונליין של חומרי יצירה שמתאימים למבוגרים, ולשלוח אליהם עד הבית עם שליח. חומרים כמו דאס לפיסול, מסרגות, צמר, חוטי רקמה וכו', יהיו נהדרים בעבורם.

משחקי קופסה

גם משחקי קופסה מהווים פעילות מצוינת, כשניתן להזמין את המשחקים אונליין ולשלוח אליהם עד לפתח הבית. יש משחקים שיתאימו למבוגרים כמו קלפים, דומינו, דמקה, שש-בש וכו', ומוטב לרכוש אותם ולהימנע ממשחקים מודרניים יותר.

נטפליקס או VOD

דרך נוספת להעסיק את ההורים היא באמצעות צפייה בסדרות בנטפליקס או בVOD. תוכלו לרכוש עבורם מנוי, כך יוכלו לצפות בטלוויזיה, ולהימנע מצפייה ממושכת בחדשות לכל אורך היום (מה שעלול להגביר את מפלס החרדה).

 

נסו למצוא את הדרכים האידיאליות ביותר להעסיק את ההורים המבוגרים במהלך תקופת הקורונה. עם זאת, אל תשכחו להיות ערים למצבם הבריאותי, ולפנות לגורמים המתאימים בעת הצורך.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השתלת שיניים ביום אחד: האם התהליך מומלץ לגיל השלישי?
בעבר, מי שנזקק להליך הרפואי של השתלת שיניים צריך היה להכין את עצמו לתהליך ארוך ואפילו מייגע. במיוחד...
קרא עוד »
דצמ 27, 2020
כיצד לבחור את מכשיר השמיעה המתאים עבורי? 
אתה מרגיש שלאחרונה השמיעה שלך כבר לא מה שהייתה בעבר? אם כך, ברור מדוע, עוד לפני שאתה עובר על מכשירי...
קרא עוד »
פבר 17, 2021
היתרונות החיוניים של עדשות מולטיפוקל
עדשות מולטיפוקל מייצגות התקדמות משמעותית בטכנולוגיה האופטית, המציעות פתרון מקיף לאנשים המתמודדים...
קרא עוד »
אפר 04, 2024