רשלנות רפואית בבית אבות

רשלנות רפואית בבית אבות

ההורים המבוגרים שלנו, הסבים, הסבתות, הדודים הקשישים או האח הבכור – כולם חשובים לנו עד מאד! כי הרי הם המשפחה שלנו והם אלה שהביאנו עד הלום! לכן תמיד חשוב לשמור על הביטחון, הבטיחות שלהם ואורח חייהם הבריא.

אחת הדרכים להקנות לרבים מבני המשפחה אורח חיים מותאם אישית ובריא יותר, היא מעבר של הקרוב הקשיש אל מגורים בבתי אבות, כאשר מקומות אלה נועדו על מנת לאפשר לקשישים את כל התנאים והצרכים במקום אחד.

רשלנות רפואית בבית אבות

אבל מה עושים כאשר בית האבות התרשל בתפקידו? תביעת רשלנות רפואית היא הדרך לפעול!

מה צריך לדעת על מקרי רשלנות שיכולים להתרחש בדיור מוגן או בבית אבות? במדינות מתקדמות קשישים בדרך כלל זוכים לטיפול יעיל ומוקפד כמו גם לטיפול נפשי או אינטראקציה חברתית, וזאת על ידי מגורים בבית אבות. לכן רבים מילדיהם של הקשישים כמו גם קרובי משפחתם: מחפשים עבורם את המקום הטוב ביותר בו הם יוכלו לשהות כמו גם מקום שישמור על גופם ונפשם.

עם זאת חלומות לחוד ומציאות לחוד, וכיום לצערנו אנו שומעים לא מעט אודות מקרי הזנחה, תאונות, רשלנות, טיפול לא הולם ושאר תלונות ותביעות שהוגשו לבתי המשפט בנושא רשלנות רפואית בבית אבות.

חשוב לציין כי למידע נוסף על רשלנות רפואית, יש לקרוא כתבות ומאמרים מקצועיים בנושא, כך תוכלו להעמיק את הידע. כמו כן, חשוב לדעת תחילה מהם המקרים שעלולים להוביל לרשלנות:

העדר תשומת לב לפניות דייר

ישנם מקרי רשלנות רפואית אשר מתרחשים עקב התעלמות מצרכי דייר, תלונות דייר אודות כאבים נפשיים או פיזיים, כאשר מקרה בו צוות רפואי מתעלם מטענות דייר, עלול להוביל להתדרדרות במצבו הגופני או הנפשי ובכך מתרחשת רשלנות רפואית.

תאונות בתוך המוסד המטפל

נפילות, החלקה, מעידות, ועוד, כולם עלולים להוביל למצבים מסכני חיים בקרב קשישים. לכן במידה וצוות התחזוקה של בית האבות התרשל ולא סיפק את אמצעי הבטיחות הדרושים במקום, תיתכן רשלנות רפואית.

העדר צוות רפואי

כאשר קשיש זקוק לסיוע רפואי מידי, להחייאה או לפעולות להצלת חיים ובבית האבות אין צוות רפואי שיכול להעניק לו מענה, תיתכן עילה לתביעת רשלנות רפואית נגד דיור מוגן או בית אבות.

אבחון לקוי

בבתי אבות ישנן בדרך כלל מרפאות אשר מצוידות בכל הכלים לביצוע אבחון נכון של מצבו הפיזי של הקשיש. במידה וישנו אבחון לקוי שמוביל להחמרה במצב המטופל: מדובר גם כן ברשלנות רפואית.

 

לסיכום, רשלנות רפואית מוגדרת כטיפול רפואי שהתבצע באדם מבלי שננקטה מידת הזהירות הנחוצה על ידי הצוות הרפואי, תוך שהטיפול עצמו גרם למטופל לחוש ברע או לנזק בלתי הפיך. בית אבות או דיור מוגן חייב להיות המקום המורשה והנכון ביותר להגשת סיוע לקשישים, לכן במידה והדבר לא התרחש – חשוב לפנות כבר עכשיו לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין לרשלנות רפואית ובכך לדרוש את הפיצוי ההולם והמתאים ביותר לשיפור מצבו של הקשיש.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות: לפני בחירת ריהוט עץ לבית או למשרד
שוקלים להוסיף רהיטי עץ לבית או למשרד אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל? כמומחה מוביל בעיצוב פנים וריהוט, אני...
קרא עוד »
מרץ 17, 2024
משדרגים את סבא וסבתא כדי שגם הם יופיעו בפיד
אנתרופולוגים ומומחים לניתוח החברה, אשר מתבקשים לאמוד על ההבדלים בין דור מקימי המדינה ל"דור הפייסבוק"...
קרא עוד »
פבר 17, 2016
באיזו חברת סיעוד כדאי לכם לבחור?
כאשר אתם זקוקים לשירותי חברת סיעוד ליקירכם או אפילו לכם, אתם יכולים לבחור מההיצע הגדול של חברות סיעוד...
קרא עוד »
יונ 20, 2016