לא נשארים לבד: כך תשפרו את חיי החברה שלכם בגיל השלישי

לצערנו, יש לא מעט אנשים בגיל השלישי שמוצאים עצמם ללא חברה, יש מקרים מצערים מאוד שאנשים בגיל השלישי גם מוצאים עצמם בודדים. כשאנו שומעים על מקרים כאלו של אנשים מבוגרים שחשים בדידות ושאין להם חברה זה מאוד מעציב. חשוב לדעת שזו לא תמיד גזירת גורל ואפשר לעשות דברים גם בגיל השלישי שישפרו את חיי החברה.

איך אפשר לשפר את חיי החברה בגיל השלישי

יש מספר דרכים שבהן ניתן לשפר את חיי החברה לאנשים שנמצאים בגיל השלישי, בבית או במסגרת דיור מוגן. למשל, ישנן עיריות ומועצות רבות בארץ שמקיימות פעילויות שכאלה לבני הגיל השלישי ושבתחומיהן יש מועדונים ומבני ציבור שמיועדים לפעילויות ומפגשים של בני הגיל השלישי. כדי לדעת אם גם באזור שאתם גרים בו המועצה או העירייה מקיימת פעילויות שכאלה, תוכלו לבדוק זאת באתר של המועצה או העירייה, או להתקשר למחלקת רווחה או מחלקת תרבות של העירייה ולברר זאת. שם בני הגיל השלישי יוכלו יוכלו גם להנות מפעילות וגם לפגוש אנשים בני גילם שגרים באזור מגוריהם, אולי חלקם כאלה שהם מכירים ובזכות כך אפילו לחדש קשרים מהעבר.

אפשרות נוספת לשיפור חיי החברה בגיל השלישי היא להרשם לחוגים שונים המתקיימים באזורם, בין אם זה חוגים פרטיים או חוגים שנעשים במסגרת פעילות קהילתית. יש לא מעט חוגים שמתאימים לבני הגיל השלישי ובהם הם יוכלו להנות מפעילות וגם לפגוש אנשים נוספים באותם חוגים שאליהם הם יצטרפו.

עוד דרך לשפר את חיי החברה בגיל השלישי היא ליזום פעילויות או מפגשים שבהם יארחו אנשים בני הגיל השלישי. זה יכול להיות ערב מפגש בבית של אחד המשתתפים כדי לקיים אינטרקציה, שיחות, דיונים, משחקים ועוד פעילויות שניתן לעשות במסגרת אותו המפגש ובכך להפיג את הבדידות ולשפר את חיי החברה בגיל השלישי.

Uncategorized בריאות דיור מוגן ובתי אבות ירושה צרכנות
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שלוש סיבות לעבור לדיור מוגן
בגיל מסוים אנחנו עשויים להרגיש קצת בודדים, אולי משועממים מהחיים שלאחר הפנסיה, כשגם החברים עוברים...
קרא עוד »
יונ 09, 2016
הסכנה בתהליך מחיקת חובות
המשמעות של מחיקת חובות היא פשיטת רגל ואף על פי שהשם פחות מרתיע, המשמעות זהה. ישנם חובות בלתי ניתנים...
קרא עוד »
נוב 23, 2021
מהפכה בצמיחה ארגונית: תובנות לגבי פעילויות וסדנאות
בנוף הדינמי של פיתוח ארגוני, פעילויות וסדנאות צצו ככלים הכרחיים לטיפוח תרבות של למידה וצמיחה מתמשכת....
קרא עוד »
דצמ 20, 2023