למה כדאי לנסח צוואות בעזרת עורך דין

עורך דין צוואות

צוואה הוא מסמך קריטי וגורלי לכל אדם לפני מותו. המסמך תפקידו לחלק את הרכוש בצורה נכונה על פי בקשתו ובחירתו של האדם הכותב אותה. לכל אחד יש את הזכות המלאה לקבוע למי ינתן הרכוש ומי לא יהיה כלול בה.

כדאי לנסח צוואות בעזרת עורך דין מפני שהוא יכול לא רק להגן על האדם ונכסיו, אלא יכול גם לנסח את הצוואה בצורה ברורה, לפי החוקים והשינויים הצפויים.

יש לא מעט חוקים שאדם לא מודע ולא מכיר בהם, חוקים שבהתחשב לנושא יכולים להיות קריטים וחשובים. עורך דין בתפקידו עוסק עם חוקים כמו "חוק הירושה", חוקים בהקשר למשפחה, חלוקה נכונה של כספי המנוח ורכושו, סוגיית המס ושינויים היכולים לקרות לאחר מותו כמו גיל או נישואין. עורך דין מיומן מכיר את כל הסעיפים הקטנים הנדרשים בצוואה, מה נכון לכתוב, איך לנסח בצורה יפה ובאיזה מצב הכי כדאי לכתוב.

עורך דין צוואות

כתיבת הצוואה לבד יכולה להיות קשה ומסובכת לפעמים. ללא עדות עורך דין מחויב האדם לכתוב את הצוואה בכתב, בעל פה או עם עדים. החלטות ורצונות האדם בכתיבת הצוואה יכולים להוביל לסכסוכים רגשיים, עסקיים, משפחתיים שיפגעו בעתיד. לנסח צוואות בעזרת עורך דין מסייעת בכך שהוא העד היחיד שנמצא בחדר, הוא מגן על האדם וזכותו לשמירת סודיות הצוואה עד רגע מותו. אופציה ידועה היא עורך דין המקליט בוידיאו את האדם מקריא את הצוואה או אומר אותה בעל פה והיא נחשבת ראיה חותכת ובלתי ניתנת לשינוי על רצונותיו ובקשותיו האחרונות. עורך דין מטרתו להגן ולהיות עד חשוב בעת כתיבת הצוואה. הוא מוכרח לייצג את האדם בצורה הנכונה והטובה ביותר ובכך יתן עדות שלמה בעת הכתיבה.

עורך דין יכול לעזור לאדם הכותב צוואה בכך שיוכל לפי הבחנת המצב הכלכלי, המשפחתי, הניהולי של חייו, אילו מהבקשות של הצוואה יוכלו להתממש או מתי יתממשו ומה יכול לקרות בעתיד. עורך דין בנוסף מוודא שהצוואה מופקדת אצל רשם הרשויות או מגיעה לידיים הלא נכונות.

כדאי לנסח צוואות בעזרת עורך דין מפני שכתיבת צוואה הוא החלטה משמעותית וגורלית לכל אדם ולשלוותו הנפשית בעת מותו. הצוואה דורשת ידע בכל החוקים הקשורים והנלווים לנושא, סודיות מוחלטת, עדות בטוחה, ניסוח ברור ונכון ובמניעת גורמים חיצוניים לבלבול ושינוי הצוואה. יש דברים שהאדם הכותב צוואה מתקשה להבין ודווקא בנתינת הרכוש והדברים החשובים לו, צריך אדם מקצועי שיקל על העומס ויוכל לארגן את הכל בקלות.

אולי תרצו לקרוא גם על יתרונות וחסרונות של הסכמי ממון – באתר כיכר השבת.